1998 yılında üretime başlayan firmamız NE5/1 ‘den NE40/1 ‘e kadar A Sınıf Open-End %100 pamuk, %100 viskon triko,dokuma ve slub ipliği üretmektedir. Kapasitemiz 14,400 ton/yıldır.
 
İplik ve kalite kontrol ekipmanlarımızın tümü dünyanın en modern, en gelişmiş teknolojilerine sahip olan ve tüm dünya genelinde tanınmış cihazlardır. Laboratuarımız dünya standartlarında kendini kanıtlamış olan PREMIER marka olup 24 saat hammadde girişinden nihai ürün çıkışına kadar kalite kontrolünü sürdürmektedir. Open-End iplik makinelerinin her gözünde bulunan Corolab 7 ‘ler sayesinde ipliğin her 5 mm’si, elektronik hacim okuyucular tarafından 16 ayrı noktadan kalite kontrolünü yapmakta ve hatalı ipliğin üretimine izin vermemektedir, bu sayede müşterilerimize kalite garantisi verebilmekteyiz. Ayrıca müşterilerimize boya garantili iplik vermemizi sağlayan Jossi Vision Shield, pamuk içindeki yabancı madde, renkli sentetik elyaf ve uçuntuları yakalayıp ayırmakta ve böylece içinde hiç yabancı madde taşımayan bir iplik üretimine imkan sağlamaktadır.
 
Kalite Politikamızı oluşturan başlıca esaslar Elektronik olarak temizlenmiş iplik, Düğüm kontrollü iplik, Standart metrajlı bobin sarımı, Yabancı madde garantisi ve her konuda en iyi servis verebilmemiz dir.
 
Hammaddemiz dünyaca ünlü, düşük neps ve boya garantili Amerikan extra pamuğudur.Ve dünyanın en kaliteli viskon elyaflarıdır.
 
Üretimimizin büyük kısmını U.S.A. – Portekiz – İspanya – İsrail – Fas – Almanya – Hollanda ve B.A.E. ‘ne ihracatla değerlendiriyoruz.
 
Firmamızın şuanki ürettiği iplikler aşağıdaki gibidir;
  •    NE 5/1’den NE 30/1’e kadar %100 Pamuk Open-End Karde İpliği Dokuma ve Triko Torsiyonlu, Bükümlü ve Tek Kat Ecru.                                       
  •     NE 5/1’den NE 30/1’e kadar %100 Viskon Open-End Karde İpliği Dokuma ve Triko Torsiyonlu, Bükümlü ve Tek Kat Ecru.
  •    NE 5/1’den NE 20/1’e kadar %100 Pamuk Open-End Karde Slub İpliği Dokuma ve Triko Torsiyonlu, Bükümlü ve Tek Kat Ecru
 
Lütfen her türlü bilgi için bizimle irtibata geçiniz.